Голова Харківського регіонального відділення УСПП прийняв участь у робочій зустрічі з Прем`єр-міністром України

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

У Києві відбулась робоча зустріч Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками Українського бізнесу, у якій прийняв участь Голова Об`єднання промисловців і підприємців Харківської області – регіонального відділення ВГО УСПП Олег Ільютко. Захід було анонсовано як зустріч з представниками українських підприємств – експортерів.

У рамках обговорення актуальних питань покращення ведення бізнесу в Україні Володимир Гройсман презентував операційний план «Пріоритетні дії уряду на 2016 рік в економічній сфері». Серед основних кроків цього плану наступні:
— реформування податкової системи та державної фіскальної служби,
— активізація залучення інвестицій,
— реформа держпідприємств та приватизація,
— розвиток промислового виробництва,
— створення сприятливого бізнес – клімату та розвиток малого та середнього бізнесу,
— завершення земельної реформи, реформи державних закупівель,
— розвиток та підтримка експорту.

Говорячи про мету, кроки та очікувані результати прем`єр підкреслив, що поважно відносячись до підприємств з іноземним капіталом, які працюють в Україні, основою економіки уряд вважає українські підприємства, підприємства — експортери.

«Кабінет міністрів повністю налаштований на прозору ефективну взаємодію з бізнесом. Ми бажаємо створити належні умови та процедури. Ми не приймаємо ніяких преференцій, але розуміємо, що дуже багато чого треба зробити та змінити, для створення рівних умов, побудови ефективної державної політики та надання можливості вам у повному обсязі реалізувати плани, які допоможуть розвивати бізнес, свою продукцію, робити нові відкриття, створювати належний рівень послуг. Фактично ви є двигуном розвитку нашої держави» — заявив Володимир Гройсман. За його словами Україні потрібна зрозуміла, прогнозована та стала податкова система, яка 3-5 років не буде зазнавати змін. При цьому він відмітив неприпустимість зловживань контролюючими, зокрема податковими, органами та налаштованість уряду на боротьбу з цими зловживаннями. Було проінформовано про план оптимізації Державної фіскальної служби та скорочення її робітників до 40 тис. осіб.

Крім того голова уряду наголосив на доцільності створення офісу с залучення інвестицій та системи супроводження, а також розвитку індустріальних парків. Було підтверджено, що уряд продовжить реформу митниці, дерегуляцію, просування у напрямку забезпечення публічної приватизації державних підприємств та конкурсне призначення їх керівництва.

Відбулась достатньо конкретна розмова щодо питань у сфері IT-технологій, ринку алкоголю та тютюну, експорту грецьких горіхів, ліса та т.і. За деякими з цих питань голова уряду дав доручення міністрам, що приймали участь у заході.

Загалом бізнес у своїх виступах орієнтувався не на вирішення приватних питань. Це була розмова про вирішення невідкладних питань усієї держави.

Як приклад та надія для Українських підприємств – експортерів була відповідь Володимира Гройсмана на питання, щодо обов`язковості продажу 75% валютної виручки та обмеження 180 днями строку розрахунку за експортно – імпортними операціями. Зауваживши, що національний банк, який увів ці обмеження, не підпорядковується Кабінету міністрів, прем`єр, у той же час сказав, що знає механізми впливу на НБУ та пообіцяв вирішити цю проблему у найкоротший термін.

За словами Голови ХРВ УСПП Олега Ільютко, зустріч, загалом, оставила позитивні враження, відбувся реальний діалог, прийнято декілька рішень, та сторони попередньо домовились зустрітися у листопаді, для підведення підсумків того, що буде зроблено за підсумками даної зустрічі.