У Харкові відбувся Круглий стіл за темою: «Виробництво та обіг підакцизних товарів з оглядом виробничих потужностей»

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

Під час ЗасіданняОрганізатором заходу виступило Об`єднання промисловців і підприємців Харківської області – регіональне відділення ВГО «Український союз промисловців і підприємців».

Під час заходу обговорювалися питання щодо ролі підакцизних товарів у формуванні доходної частини бюджету, перспективи та виклики у реформуванні акцизного податку, зроблено презентацію результатів науково – аналітичного дослідження щодо фіскальних наслідків прогнозування акцизного податку з вітчизняних тютюнових виробів в Україні та автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів, прогнозувався розвиток тютюнової галузі в Україні. Результати прогнозування наявно продемонстрували, що різке підвищення акцизного податку спричинить подальше зменшення споживання тютюнових виробів преміум та середнього сегментів, при цьому збільшується споживання низьких сегментів (що не містять адвалорного податку, що поповнює місцеві бюджети) та тютюнових виробів тіньового ринку. Крім того наявність трьох ставок оподаткування тютюнових виробів: специфічної, адвалорної, ставки мінімального податкового забов`язання та їх не завжди коректне використання призводять як до значного розриву при оподаткуванні вітчизняних та імпортних цигарок (не на користь національного товаровиробника) так і частково до подвійного оподаткування, що теж негативно впливає на легальний тютюновий ринок у державі.

У ході заходу учасники, серед яких представники Секретаріату Кабінету міністрів України, Міністерства фінансів України, Секретаріатів Комітетів Верховної ради України, Державної фіскальної служби, Національного банку України, Федерації роботодавців України, асоціації міст України, Ради підприємців при КМУ, Науково – дослідного інституту фіскальної політики, помічники Народних депутатів України, були ознайомлені з виробничим процесом на фабриці ПрАТ «Філіп Морріс Україна».

Враховуючи значний вплив акцизної політики на кон’юнктуру ринку, а також значні фінансові надходження до бюджетів усіх рівней, що сплачують виробники підакцизних товарів: на приклад ПрАТ «Філіп Морріс Україна» у 2016 році сплатило до бюджетів 13,6 млрд. грн., учасники заходу дійшли висновку щодо необхідності проведення вкрай виваженої акцизної політики. Крім того, робота іноземних компаній в Україні – є впливовим чинником інвестиційної привабливості України та держава повинна максимально сприяти, у тому складі на законодавчому рівні, їх комфортній роботі в Україні. Професійний діалог під час круглого столу дозволяє розраховувати на державніцькі рішення, які максимально сприяють розвитку галузей на функціонування яких впливає акцизна політика держави.