У Харкові відбувся III інвестиційний Форум

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

Е.Набока,А.Максюта,М.Беккер,Л.Козаченко,О.СлобожанОб’єднання промисловців і підприємців Харківської області – регіональне відділення ВГО «Український союз промисловців і підприємців», сумісно з Радою підприємців при Кабінеті міністрів України та Українським товариством економічних свобод провело III Харківський інвестиційний Форум.

Під час форуму, в якому брали участь Народні депутати України, керівництво Харківської обласної державної адміністрації, працівники центральних органів виконавчої влади та органів влади Харківської області, міжнародних фінансових інституцій, наукових установ, вітчизняних та закордонних експертів та представників підприємств області, відбулись 3 панельні дискусії за напрямками:
1. Бізнес Харківщини на мапі України та світу.
2. Податкова політика як інструмент поліпшення інвестиційного клімату.
3. Діалог влади і бізнесу щодо підвищення рівня захисту прав інвесторів.

У формі відкритої платформи відбулось обговорення актуальних питань інвестиційної політики між представниками державної влади та бізнесу.

У виступах народних депутатів лунала критика щодо незацікавленості міністерств економіки та фінансів у розвитку вітчизняного високотехнологічного виробництва, що, до речі, в пряму стосується Харківської області – як одного з найбільших у країні центрів промислового виробництва, а також у низькому професійному рівні чиновників ціх міністерств. Деяки з виступаючих наводили приклади фактичного саботажу розвитку Української промисловості.

Учасники дискусії дійшли згоди, що багато законів та нормативних актів, що регламентують підприємницьку діяльність, так чи інше суперечать один одному, велика їх частина спрямована на посилення податкового тиску на бізнес, крім того безперервна зміна податкового законодавства посилює навантаження на фінансистів, бухгалтерів та підприємців.

Значно погіршують інвестиційну привабливість України: повільний процес децентралізації влади, високий рівень корупції, загальна небезпека та незахищеність бізнесу, фактичне повномасштабне повернення перевірок бізнесу, відсутність стратегії розвитку промисловості, зависокі кредитні ставки для бізнесу, відсутність економічного патриотізму.

За словами виконавчого директора Харківського регіонального відділення УСПП Едуарда Набоки: «Рост інвестицій в Харківській області у 2017 році склав біля 19млн. доларів США, проте левова частина ціх інвестицій – це інвестиції власників підприємств, що, нажаль, підтверджує висновки експертів, що інвестиційний клімат в Україні значною мірою не змінився».

За результатами роботи Форуму будуть підготовлені відповідні звернення до органів влади за основними питаннями що обговорювались. Дає надію те, що представники влади, значною мірою, не проігнорували цей захід та відбувся жвавий та конструктивний діалог. Була підтримана ініціатива щодо продовження практики проведення таких форумів у Харкові.