Харківські підприємці зустрілися з керівництвом обласної фіскальної служби

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

В межах постійного співробітництва у Харкові відбулась робоча нарада за участю керівництва ГУ ДФС України у Харківській області з представниками Харківського регіонального відділення УСПП.

Основними питаннями, що обговорювались під час наради були результати сумісної роботи податкової та підприємців регіону в 2016 році, реформування податкової служби, законодавчі новації, які вступили в дію з 1 січня 2017 року, співпраця податківців та платників податків.

Слід зазначити, що за результатами року питома вага надходжень до зведеного бюджету держави Харківського регіону становить 10,6%, і це кращій показник в Україні, якщо не рахувати Київ, де залишається левова частка податків. «Такі результати стали можливими перш за все завдяки сумлінності платників податків Харківщини, усвідомлення ними важливості сплати податків, розуміння того, на які соціальні потреби вони йдуть», — зауважив головний податківець Харківщини Микола Рибаков.

Харківський бізнес добре попрацював у 2016 році, він виявився найкращим щодо наповнення бюджету, підтримки Збройних Сил, допомоги державі у виконанні соціальних забов’язань, проте як розподіляються сплачені кошти й чому держава у постійних боргах – бізнес має право це знати. Про це також йшла мова, й хоча це питання скоріш не до податківців, а до виконавчої влади, учасники підтримали ідею домагатися звітування влади про витрачання коштів, як місцевих, так і державного бюджетів.

Щодо реформування ДФС, підприємці були поінформовані щодо зміни функціональної структури обласного апарату та районних ДПІ, переведення аудиторів з інспекцій до Головного Управління, задля виключення можливості тиску на бізнес. Очільник фіскального відомства повідомив, що одним з пріоритетних завдань є перехід на електронне спілкування з платниками, та створення з цією метою «Електронного кабінету».

Н.Рыбаков, Э.Набока, ДискуссияЩодо законодавчих новацій: найбільш болючою є тема підвищення мінімальної заробітної плати, та необхідність сплачувати подвійний ЕСВ в незалежності від наявності прибутків. Погоджуючись з необхідністю росту заробітних плат, учасники зустрічі зауважили, що це не повинно відбуватися за рахунок знищення малого бізнесу, а перед застосуванням цього нововведення Кабінету Міністрів України необхідно було оприлюднити розрахунки економічних наслідків, та обговорити їх з науковцями і бізнес — суспільством.

У ході зустрічі піднімались і деякі практичні проблеми представників реального сектору економіки, керівник податкової пообіцяв допомогти у знаходженні шляхів їх вирішення.

В цілому зустріч була конструктивною та плідною. За словами виконавчого директора ХРВ УСПП Е. Набоки: «У бізнеса немає значних претензій до місцевої податкової, у бізнеса є претензії до податкової системи України».

Проте сторони домовились підтримувати постійний діалог та шукати шляхи не тільки збереження, але і розвитку бізнесу у регіоні та в державі.