Що чекає на платників податків у новому році?

Відповідає Юлія Дроговоз, віце-президент УСППМинулий рік завершився традиційно: платники податків отримали під ялинку «подарунок» у вигляді точкових змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів. Хоча цього разу платникам загрожували не точкові зміни, а новий ПКУ, розроблений Міністерством фінансів України, прийняття якого відклали на 2016 рік після його доопрацювання. Але саме норми проекту нового Кодексу (законопроект № 3630) і були прийняті за основу для підготовки Закону № 909.

Дія цього Закону не спрямована на забезпечення лібералізації податкового законодавства або стимулювання економічного зростання, чи детінізації економіки, однак, як зазначалося в пояснювальній записці до законопроекту № 3 688, вдосконалення норм ПКУ та інших законодавчих актів України, запропоноване законопроектом, має на меті створити умови для збільшення надходжень до бюджету і забезпечення його збалансованості на 2016 рік, а також поліпшення адміністрування податків.

03 Фев 2016, Эдуард Набока   |   детальніше  |   0 комментарии

У кожній бригаді перевіряючих має бути представник бізнес-спільноти

Набока Э.Е.Едуард Набока, виконавчий директор Об’єднання промисловців і підприємців Харківської області – регіонального відділення УСПП, Голова Регіональної ради підприємців Харківської області.

Традиційно 70-80% харківського бізнесу раніше були зорієнтовані на торговельні відносини з Російською Федерацією. Однак ситуація різко змінилася. Основною сферою малого бізнесу Харківщини довгий час була торгівля (або ритейл). Але сьогодні, у зв’язку з втратою кримських, донецьких, луганських ринків ця сфера стала малоприбутковою. Споживчий попит впав, кризу переживають більшість великих підприємств, які обслуговував малий бізнес. Сьогодні більш-менш стабільними є IT-бізнес і консалтингові послуги. Є потенціал для розвитку невеликих фермерських господарств, в області чимало дрібних виробничих підприємств, є перспективи розвитку бізнесу в сфері надання послуг населенню (невеликі пункти харчування, фаст-фуди). Сподіваємося, що наші швейні виробництва скористаються можливістю зайняти частину ніші на ринку виготовлення дорогого європейського одягу.

23 Дек 2015, Эдуард Набока   |   детальніше  |   0 комментарии

В редакции газеты «Вечерний Харьков» состоялась «Прямая телефонная линия» с председателем Объединения промышленников и предпринимателей Харьковской области – регионального отделения УСПП Олегом Ильютко

Ильютко О.С.Прямая линия была посвящена состоянию национальной валюты, валютно – курсовой политике государства и её влиянию на состояние отечественной экономики и перспективы отечественного производителя. Поскольку Олег Ильютко сам является руководителем предприятия – экспортёра, а накануне принимал участие во встрече с главою Национального банка Украины, его видение вызвало немалый интерес читателей. Приводим ответы на самые актуальные вопросы, которые нам предоставила редакция газеты.

02 Дек 2014, Эдуард Набока   |   детальніше  |   0 комментарии

Податкова перевірка у вашого контрагента? Чекайте неприємностей!

Яна Драган . Адвокат

Податкова звітує про зменшення перевірок малого бізнесу на 93%, та бізнесу загалом – втричі. Реальна ж статистика вражає, якщо задати в пошуку офіційної інформаційної системи «Єдиний державний реєстр судових рішень» тезу: «про скасування повідомлення – рішення» за 7 місяців 2013 року система видасть 131 938 справ, за той же період 2012 року 65 943 справи.

Податківці задоволені своєю роботою, а чого боятись платникам податків?

«Податкова перевірка» на думку авторів Податкового кодексу України та самих податківців є найбільш ефективною формою податкового контролю. В реаліях нашого буття навіть найбільш лінивий підприємець, бухгалтер, директор та юрисконсульт підприємства вивчив норми Глави 8 Податкового кодексу України – «перевірки».

13 Авг 2013, Эдуард Набока   |   детальніше  |   0 комментарии

РЕАЛІЇ БЮДЖЕТНОГО ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ В УКРАЇНІ

О.Є. Власова, канд. екон. наук, Харківська національна академія міського господарства

У світовій практиці податок на додану вартість (ПДВ) є одним з найбільш поширених непрямих бюджетотворюючих податків. Сьогодні ПДВ податок на додану вартість стягується більш ніж в 130 країнах світу. З економічно розвинених країн ПДВ відсутній тільки в США, Швейцарії і Австралії, де замість нього діє податок з продажів по ставці від 2 до 11%.

Для України ПДВ не тільки є одним з основних податкових джерел поповнення державного бюджету (за даними Державного казначейства України до загального фонду державного бюджету за січень-вересень 2010 року поступило 143,8 млрд.грн., зокрема ПДВ – 87,9 мільярда гривень [1]), але і однією з обов’язкових умов для вступу до Європейського Союзу.

04 Июнь 2011, Эдуард Набока   |   детальніше  |   0 комментарии

Державно-приватне партнерство: нове в законодавстві України

Сьогодні суб‘єкти господарювання, які засновані на державній та комунальній власності, стикаються з багатьма проблемами. Вирішити їх заважає брак бюджетних коштів, складності у процесі залучення приватних інвестицій.
Саме для вирішення проблеми фінансування без передачі майна у приватну власність використовується концепція державно-приватного партнерства.

08 Апр 2011, Эдуард Набока   |   детальніше  |   0 комментарии